Barion Pixel
A weboldal cookiekat használ a felhasználói élmény növeléséhez.
Products Menu

Érintkezésmentes érzékelők és vákuumejektorok összefoglaló

02/02/2018 03:01:16 PM
Már számos bejegyzéssel találkozhattál, ha rendszeresen követed ezt a blogot, illetve már sok összefoglaló bejegyzést is hoztam neked. Tehát bátran elmondhatom azt, hogy már eléggé kibővült a tudásod a pneumatikás rendszerekkel kapcsolatban. Ebben a bejegyzésben megtudhatsz mindent az érintkezésmentes érzékelőkről illetve a vákuumejektrorokról. Tehát remélem, hogy most  is majd rengeteg olyan információt fogsz találni, amely számodra olyan ismereteket fog hordozni, amelyekből mindenképp tanulhatsz.

Légsorompó

Ha a légsorompóról kell beszélni, akkor máris meg kell említenem azt, hogy miből épül fel. Tehát elmondhatom, hogy a légsorompó adó és vevőfúvókából áll. Fontos azonban azt is megjegyezni, hogy csak akkor érsz el kellő hatást, ha mindkét fúvókát a Px csatlakozáson keresztül táplálod víz és természetesen olajmentes levegővel. Hiszen mint már tudjuk ez egy pneumatikus rendszerben kimondottan fontos tényezőnek számít, hogy ne legyen bennük megtalálható, mert az az eszközök épségét és életét is befolyásolja.

Reflexiós érzékelő

Ha a reflexiós érzékelőről beszélek, azért  el kell azt is mondanom, hogy ezt sokszor közelítés érzékelőként említik. De érdemes tudni még azt is, hogy lényegesen egyszerűbb és a környezet zavaró hatásaival szemben biztosabb a torlófúvókás elv alkalmazása. Tehát már tudod azt biztosan, hogy a közelítés érzékelő is ezen az elven működik. Ennél a megoldásnál az adó-és vevőfúvóka egy közös házba van építve,  tehát egy közegben találhatóak meg. Viszont azt is elmondom, hogy miből is áll ez teljes egészében. Tehát a közelítés érzékelő egy adó és egy vevőfúvókából, egy fojtóelemből és továbbá még egy védőhüvelyből épül fel. A fojtószelep biztosítja a jel kifogástalan továbbítását. A  reflexiós érzékelő és az érzékelt tárgy   közötti  távolság, kiviteltől függően 1-6 mm. Lehet. Különleges kivitelnél ez a távolság 20 mm. A reflexiós érzékelő annyiból  kifogástalan megoldásnak tekinthető, hogy nem befolyásolják a működését a szennyeződések, hanghullámok, robbanási veszély, az esetleges sötétség, de még a fényáteresztő, vagy akár a mágnesezhető tárgyak sem.

Tehát eléggé olyan elemnek mondható, ami rendkívül sok mindennek ellenáll és semmi bonyodalmat nem okoz számodra üzemeltetése közben. Alkalmazási területe épp ezért olyan, hogy bárhol használható. Tehát épp ezért is mondhatjuk azt, hogy bárhol megoldható lehet az üzemeltetése. Például találkoztam már olyan helyzettel, ahol a sajtoló, kivágószerszámok ellenőrzésére alkalmazzák, de találkoztam olyannal is, ahol a számlálás tekintetében használják, vagy esetleg a csomagolás elvégzését próbálják megoldani ezzel. Tehát mondhatjuk, hogy  az iparágak sokszínűsége miatt az alkalmazási területe is rendkívül sokszínűnek mondható. Ezért mielőtt egy pneumatikus rendszert szeretnél kiépíteni mindenképp, konzultálj szakemberrel, aki bizonyára meg tudja mutatni neked azt, és megmondja, hogy számodra a te esetedben mi lenne a legjobb megoldás, döntés.

Vákuumképző ejektor

Ha a vákuumképző ejektorokról kell beszélnem, mindenképp megemlíteném azt is, hogy a szívókoronggal egybeépítve a legkülönbözőbb alkatrészek szállítására is alkalmasnak tekinthetőek. Az áramláskor a fúvóka végén lévő keresztmetszet csökkenés hatására a levegő áramlási sebessége jócskán megnő. Tehát amint elér egy szintet, már az áramlási sebesség, ahogy gyorsabbá és  nagyobbá válik, onnantól akkor a szívókorong csatlakozásán vákuum keletkezik, és ezt nevezzük a szakmában szívóhatásnak. Viszont ez nem minden, hiszen még el kell mondanom a szívóhatással kapcsolatos teendőket. Tehát amint a szívóhatás kialakult, akkor a megfogóerő alkalmassá válik az alkatrészek szállítására. Viszont ezután még a  jó szívóhatás érdekében az is fontos, hogy amely alkatrészeket megfog, azok mindenképpen síkfelülettel rendelkezzenek.

Vákuumejektor kidobó egységgel

Az előzőekben említett ejektorral kapcsolatban annyiban tér el, hogy a szívófejhez ebben az esetben társul egy beépített kiegészítő tartály is minden esetben. Tehát ez a tartály a szívási folyamat alatt fel van töltve. Ezért ha a tápnyomás kikapcsolásra kerül, akkor a tartályban levő levegő egy gyorskilevegőző szelepen keresztül a szívótérbe távozik. Ennek folyamán a szívótérbe beáramlik a levegő és a szívókorongban egy nyomáslökést okoz és ledobja a darabot a korongról.

Remélem ismételten sikerült olyan információt adnom, amelyből garantáltan tanulhattál. Illetve ebben a bejegyzésben ismét olyan információkat foglaltam össze, amelyeknek köszönhetően bizonyára jobban és gazdaságosabban fogsz tudni üzemeltetni egy pneumatikus rendszert.