Barion Pixel
A weboldal cookiekat használ a felhasználói élmény növeléséhez.
Products Menu

Pneumatikus hajtás

30/10/2017 03:06:36 PM

Már számtalanszor hangsúlyoztam azt, hogy mennyire  fontos szerepet tölt be napjainkban a tudósok és a szakemberek életében annak a keresése, hogy mit tudunk a jövőben a közlekedésünk fejlesztése céljából újítani. Ezzel egy időben arra is folyamatosan keresik a választ, hogy mivel lehetne akár leváltani majd a jelenleg használt  üzemanyagokat. Ötletek természetesen vannak, ahogy említettem, kezdenek felfigyelni a pneumatikában rejlő lehetőségekre is. Viszont hogy mi fog majd elterjedni és elhatalmasodni annak érdekében, hogy az egész életünket gyökeresen megváltoztassa? S ez mikor fog bekövetkezni? Mikor fogunk sűrített levegő használatával közlekedni akár napi szinten is,  szerte a világon? Erre a választ nem igazán tudjuk még! Ebben a bejegyzésben szeretnék mesélni neked a pneumatikus hajtásról.

Korábban már beszámoltam arról, hogy egyes tudósok szerint rohamosan csökkennek az energiakészleteink, ezért igencsak nagy figyelmet kell szentelni a megújuló energiaforrásokra. Ezek egyrészt kihívást jelentenek számunkra, másrészt ahogy írtam is egyfajta lehetőség is kínálkozik általa. Miért is? Ugyanis ha sikeresen megállná egy lehetőség egy adott feladatban a helyét, akkor akár más feladatrészre is tudnánk használni majd. Míg nálunk a természet nyújtotta lehetőségek miatt nincsenek nagyon  elterjedve a szélerőművek, de ha utazunk, a környező országokban megfigyelhetjük, hogy az utak mellett számtalan szélerőmű található. Persze ahogy írtam is itthon ehhez képest kevés szél fúj, hogy nálunk is elterjedhessen. S ezt mire is használják ott? Legtöbb esetben elektromos áram előállítására, tehát akár falvak, városok ellátására is alkalmas mennyiséget is előállíthatnak vele. S gondoljunk bele, milyen hatalmas eredményt lehet azzal is elérni akár, ha a szélerőművel elő tudnánk állítani sűrített levegőt? Az áramot még jelenleg nem tudjuk tárolni, amit előállít, viszont a sűrített levegőt garantáltan tudnánk, tehát ebben a részben is kimondottan hatalmas lehetőség rejlik, amit remélhetőleg, hamarosan,  már meg is fognak valósítani számunkra.

S ha a nyomási energiát akár megpróbálnánk visszafordítani elektromos árammá, mindenféle veszteségek nélkül, amit valljunk be, manapság még igencsak lehetetlen küldetésnek lehet gondolni,  akkor akár minden háztartás is elérhetné azt, hogy önmagának az elegendő szükségleteit "legyártsa." Tehát ahogy említettem, már kisebb közösségek is meg tudnák oldani a saját energiagazdálkodásukat. Ám ezzel egyetemben, ha ez sikerülne, meg tudnánk valósítani azt is, hogy minden üzemanyag is rendelkezésre állhasson bárki számára, a pneumatikus közlekedés nyújtotta lehetőségek valóra váltásához.

Fontos tudni azt is, hogy a pneumatikus járműveknek nem lenne káros anyag kibocsájtása, így rendkívül környezetvédő is lenne egyben, amely manapság igencsak sok ember vágyát tudná kielégíteni. Már próbálkozások vannak járművekre, egyes kiállításokon, rendezvényeken teszt jelleggel sokszor még ki is lehet próbálni ilyen járműveket.


Mennyi levegővel tudnánk utazni?


Ez végül is mindenképpen a motortól függne, vagyis, hogy milyen motorral rendelkezik az adott jármű, amelyet megvásároltunk. Tehát ha ezt figyeljük, nem különbözik a napjaink járműveitől. Viszont átlagosan elmondható az, hogy 100-120 km-t garantáltan meg tudnánk tenni, mintegy 10 köbméteres levegővel. S sokan tévhitként úgy gondolják, hogy sok időt venne majd igénybe  a tankolás is, viszont ezt jó, ha tőlem tudod, hogy a tervek szerint ez jóval kevesebb idő alatt történne meg, mint a robbanómotoros járművek esetén.

Egyes személyek  úgy gondolják, ha ez a jármű elterjedne és egyre több ember érdeklődne iránta, akkor elég hamar, akár 10-20 év múlva, már forgalomba is kerülhetne. Tehát ennek tekintetében igencsak közel lenne a reform ideje, amely garantáltan egész életünkre hatással lehetne. S most lehet azt mondod te is, hogy ez lehetetlen! De csak idő kérdése és igenis lehetségessé válhat. Például  őseink sem gondolták azt, hogy mára, már  egyes országokban, (igaz nálunk nem) de repülő rendőr fog utánunk eredni akár, ha valami probléma adódna.

Összefoglaló

Természetesen még mindig kutatásoknak és fejlesztéseknek kell addig bekövetkezni,hogy valamikor is majd
 a közlekedésünket szolgálja. Lehet az is, hogy nem fogja forradalmasítani igazán, de ha esetleg egy másik jó ötlethez hozzásegítené az emberiséget a kutatási folyamatokban történő felfedezés, akkor már érdemes volt energiát szánni a keresésre. Az hogy a bejegyzés elején említett nyomási energiát valamikor is tudjuk-e majd gazdaságosan alkalmazni, vagy, hogy a sűrített levegő fog e újítani a személyes függetlenségünkön, azt nem tudni, de mindenképp érdeklődéssel várjuk a vele kapcsolatos újdonságokat.