Pneumatika szerepe a gyógyászatban
Már több bejegyzést is kaptál tőlem a pneumatikával kapcsolatban, hogy szélesebb ismeretkörrel rendelkezz, illetve már több hétköznapi alkalmazási területet is bemutattam számodra. Ilyennel érkeztem most is, amiből megtudhatod, hogy a gyógyászatban milyen eszközökben található meg, amivel esetleg a gyógyulásodat segítik elő. Fontos megemlíteni, hogy talán sokan nem gondolnák azt, hogy ott is jelen vannak, de valljuk be őszintén a tudomány rájött, hogy igenis hasznos része lehet az életünkért vívott harcban a sűrített levegő. Ha kíváncsi vagy arra, hol találkozhatsz pneumatikai eszközökkel és esetleg milyen feladatot látnak el, akkor tarts velem, mert ebből a bejegyzésből kiderül.
Mindenképp meg kell említeni, hogy a gyógyszeripar is, mint számos más iparág folyamatosan fejlődik, így a használt technológiai megoldások is számos lehetőséget hordozhatnak magukban. Az egyre megfizethetőbbé váló egészségügyi termékek és életminőséget javító berendezések sok esetben olyan innovatív technológiáknak köszönhetőek, melyeket egyre szélesebb körben alkalmaz az iparági gyártástechnológia. Így még néhány mondat erejéig csak felületesen elmondható az, hogy ha például orvostechnikai eszközök, diagnosztikai vagy analitikai laboratóriumi berendezések, gyógyszeripari és biotechnólógiai gyártásról beszélünk egyaránt mindben ott van a pneumatika. S a jelenlétével a termékenység is növekedett és a megbízhatóság is a gépek tekintetében és ezzel egyetemben sok esetben a költségek is egyenlőek.
Jaj ne! Fogorvos!
Legjobb példa a gyógyászatban megtalálható pneumatika jelenlétéről beszélve a fogorvosi rendelő. Az emberből mindig félelmet vált ki ha rágondol, hiszen nem szeretünk odamenni. Viszont most ténylegesen csak a sűrített levegő szempontjából nézzük meg. Ha elkezdünk egy rendelőt elemezni elsőnek is máris ki lehet emelni, hogy a székek sűrített levegőt tartalmaznak. Biztos érezted te is azt, amikor ha beültél s a fogorvos elkezd alacsonyabbra, vagy magasabbra emelni téged, akkor sziszegő hangot hallottál. Na valójában akkor egy kis sűrített levegő szabadult ki a légtérbe. De a fogorvosnál maradva nem csak a székben van sűrített levegő, hanem általában a fúrók is azzal működnek. Tehát valóban ha csak egy orvost megnézünk máris eléggé széleslátókörrel tudunk nyilatkozni,arról hogy nem is annyira ritkaság a pneumatika ott sem.
Miért jó az orvostudománynak?
Természetesen vannak olyanok akik megkérdőjelezik a hasznát és más megoldásokat vetnének be, viszont természetesen találhatunk olyanokat is akik szerint nélkülözhetetlen a sűrített levegő az életünk bármely területét nézve. Ám ebben a részben néhány tényezőt gyűjtök össze neked, hogy miért is előnyös a pneumatikát választani esetleg más megoldás helyett. Remélem el gondolkozol rajta és ennek köszönhetően a jövőben te is szívesebben fogsz közeledni hozzá és nem fogod a puszta szó hallatán is elhessegetni magadtól a levegő nyújtotta számtalan lehetőség gondolatát.
Hordozhatóság – Napról napra nő azon orvosi, diagnosztikai eszközök és életmentő felszerelések listája, melyeknél követelmény a könnyű alapanyagok használata, az energiatakarékos működés, valamint az emelt teljesítmény kompakt konfigurációban.
Megbízhatóság – Rendkívül fontos tényező, mert a gyógyászatban ez különösen is fontos szempont. Hiszen itt nincs olyan, hogy ha elrontottunk valamit akkor kezdhetjük előről másik anyagon. Itt ha valamit elrontunk, azzal a páciens egy életen át találkozni fog és azt is meg kell vallani, hogy tényleg emberi életek múlnak egy-egy döntésünkön és másodpercek alatt kell sorsdöntő határozatokat meghoznunk, amely később kiderül hogy jól döntöttünk, avagy esetlegesen rosszul. De már akkor nem tudunk rajta korrigálni. Igaz egy gép üzemideje több ezer óra, de akkor is rendkívül figyelni kell erre, hogy ne egy fontos beavatkozás közben mondja be az unalmast. Persze könnyű a javítása, és a csere is, de elsődlegesen ne ezt vegyük figyelembe.
Fejlett automatizáltság – Ahogy az élet minden területén egyre szélesebb körben láthatjuk a fejlesztéseket, így az egészségügy is igényli ezeknek meglétét, vagy rá való fejlesztését. Így az orvosok is szívesebben dolgoznak inteligensebb, felxibilisebb eszközökkel. Hiszen például egy nagy sebességű diagnosztikai berendetésssel a várakozási idő is jócskán lerövidülhetne, ezzel is sok bosszúságtól kímélve meg a várakozó betegeket, és több beteg életét tudnák megmenteni.
Remélem a bejegyzésemnek köszönhetően közelebb került hozzád az orvosi szféra és most már más szemmel tekintesz az orvosok által használt berendezésekre. Fontosnak tartottam a bejegyzés elkészültekor, hogy valóban bővüljön az ismereted és olyan dolgokat is megtudj velük kapcsolatban amit lehetséges, hogy soha nem tudtál eddig erről a témáról.